Araştırma Geliştirme

TOCK Kaya Kırma Sistemi

Plazo Ar-Ge Ekibinin bir üyesi olarak Enerji Tedarik Sisteminden sorumluyum. Bugün geldiğimiz seviyeye gelebilmek için benim gözetimimde tam kontrol sistemini kurmayı başardık.

Birkaç kontrol sistemi tasarladım ve sonunda çok özel elektrikli ve elektronik bileşenler kullandığımız son versiyona ulaştım. Ayrıca kendi kartımızı tasarladık ve benzersiz yazılımımızı yerleştirdik.

Diğer hedeflerimizden biri de tüm dünyada ulaşılabilir olması gereken bir enerji girdisini istihdam etmekti. Ardından ister küçük bir jeneratörü ister şehir şebekesini kesintisiz olarak kullanmayı başardık


İnteraktif Ayna

İnteraktif anlık bilgiler verebilen ve içinde yapay zekaya sahip ayna projesi geliştirdiğim pratik bir ürün. Aynanın karşısına geçtiğiniz zaman size genel bilgiler vermekte, o günkü yapmanız gereken veya takviminizdeki hatırlatmaları size bildirir. Son dakika haberlerinden başlıklar görüntüler. Anlık tarihi ve saati paylaşır. Ayrıca anlık hava durumunu ve sıcaklık bilgilerini bildirerek havanın durumuna göre size şemsiye almalısınız gibi uyarılarda da bulunur.

Ayrıca sizi mutlu edebilecek komplimanlarda bulunur. Vakit olarak hangi vakit diliminde olduğunuzu bildirir. Namaz vakitlerini buradan takip edebilirsiniz. Ayrıca kapı önü güvenlik kamerasının görüntüsünüde gösterir böylece antrenizdeki boy aynasına bakarken kapı önünüde görmüş olursunuz.

Programda lisanslama özelliği mevcuttur. Lisanssız kullanım engellenmiştir. Ayrıca otomatik güncelleme özelliği vardır.

Ek olarak anlık instagram takipçi sayısı gösterme özelliği vardır.

Android uygulaması ile ayna ayarlarını kolaylıkla cep telefonunuzdan yapabilirsiniz. Programlarım sayfasına bakınız.